Logo - OFERTY PUP
Zakres obowiązków: 1. Świadczenie pracy socjalnej w środowisku, w tym przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych poza siedzibą jednostki wynikających z ustawy o pomocy społecznej i innych ustaw. 2. Dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń.3. Kontrola prawidłowości realizacji świadczeń z pomocy społecznej.4. Udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe. 5. Skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji zadań.6. Pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właścicwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe. 7. Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej. 8. Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych.9. Współpraca z innymi działami MOPS, wydziałami UM, miejskimi jednostkami organizacyjnymi w zakresie prowadzonych spraw. 10. Współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych znajwisk społecznych, łagodzenie konsekwencji ubóstwa.11. Inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin. 12. Współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych napodniesienie jakości życia.13. Współdziałanie z organizacjami społecznymi i pozarządowymi, kościołem katolickim i innymi kościołami, związkami wyznaniowymi oraz osobami fizycznymi i prawnymi. 14. Prowadzenie obowiązującej dokumentacji oraz korespondencji w zakresie potrzeb obsługiwanego rejonu.
Szczegóły
- Oferta pracy
- PRACOWNIK SOCJALNY
- Numer
- StPr/jokr/24/1169
- Dodane przez
- Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu
Warunki pracy i płacy
- Miejsce pracy:
- Sobieskiego 15B, 32-602 Oświęcim, powiat: oświęcimski, woj: małopolskie
- Zakres obowiązków
- 1. Świadczenie pracy socjalnej w środowisku, w tym przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych poza siedzibą jednostki wynikających z ustawy o pomocy społecznej i innych ustaw. 2. Dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń.3. Kontrola prawidłowości realizacji świadczeń z pomocy społecznej.4. Udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe. 5. Skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji zadań.6. Pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właścicwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe. 7. Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej. 8. Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych.9. Współpraca z innymi działami MOPS, wydziałami UM, miejskimi jednostkami organizacyjnymi w zakresie prowadzonych spraw. 10. Współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych znajwisk społecznych, łagodzenie konsekwencji ubóstwa.11. Inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin. 12. Współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych napodniesienie jakości życia.13. Współdziałanie z organizacjami społecznymi i pozarządowymi, kościołem katolickim i innymi kościołami, związkami wyznaniowymi oraz osobami fizycznymi i prawnymi. 14. Prowadzenie obowiązującej dokumentacji oraz korespondencji w zakresie potrzeb obsługiwanego rejonu.
- Rodzaj umowy:
- -
- Wymiar etatu:
- 1.000
- Zmianowość:
- jedna zmiana
- Liczba godzin pracy w tygodniu:
- 40.00
- Liczba godzin pracy w miesiącu:
- -
- Data rozpoczęcia:
- 01.11.2024
- Data zakończenia pracy:
- 31.05.2025
- Wynagrodzenie brutto
- od 4 800 PLN
- System wynagradzania:
- Czasowy ze stawką miesięczną
- Zawód:
- pracownik socjalny
Wymagania
- Konieczne:
- Wykształcenia: wyższe (w tym licencjat),
- Inne:
- 1. Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:1) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych;2: ukończyła studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej;3) do dnia 31.12.2013r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie,4) ukończyła studia podyplomowe z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej w uczelni realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu studiów na jednym z kierunków, o których mowa w pkt.3.2. Obywatelstwo polskie lub innego kraju Unii Europejskiej, bądź innego państwa, jeżeli na podstawie umowy międzynarodowej lub przepisów prawa wspólnotowego obywatelowi tego kraju przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium RP i osoba ta posiada znajomość języka polskiego potwierdzoną dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej,3) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,4) niekaralność za przestępstwo na tle seksualnym,5) Umiejętności: obsługi komputera w stopniu umożliwiającym swobodne sporządzanie dokumentacji, znajomość podstawowych aplikacji biurowych; znajomość następujących aktów prawnych: ustawa z dn. 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2024r. poz. 572 ze zm.); ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2024r. poz. 1283), ustawy z dn. 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2024r. poz. 146), umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, wysoka samodyscyplina, odpowiedzialność, skuteczna komunikacja, dokładność i terminowość w wykonywaniu zadań, nieposzlakowana opinia. 6) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownika socjalnego. Wymagania dodatkowe:1) doświadczenie zawodowe na stanowisku pracownika socjalnego w ośrodku pomocy społecznej,2) specjalizacja I lub II stopnia w zakresie pracy socjalnej,Miejsce świadczenia pracy: siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Oświęcim, ul. Jana III Sobieskiego 15B i teren miasta Oświęcim. Pracodawca oferuje zatrudnienie w ramach umowy o pracę na czas określony, praca w systemie jednozmianowym - poniedziałek, środa, czwartek od 7:00 do 15:00, wtorek od 7:00 do 17:00, piątek od 7:00 do 13:00.
Dane pracodawcy
- Pracodawca
- MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W OŚWIĘCIMIU
- Adres www
- https://www.mops-oswiecim.pl/
- Sposób aplikowania
- bezpośrednio do pracodawcy
- Nazwa urzędu pracy
- Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu
- Adres
- Sobieskiego 15B, 32-602 Oświęcim, powiat: oświęcimski, woj: małopolskie
- Osoba do kontaktu
- -
- Numer telefonu
- (33) 847 90 27
- -