Siemianowice Śląskie Centrum, Śląskie

Mieszkanie 108.0m², Siemianowice Śląskie Centrum

249.000 ID: 2065295
  • Typ ogłoszenia Sprzedam
  • Liczba pokoi 3
  • Powierzchnia [m2] więcej niż 100
  • Piętro od 1 do 4
  • Dodane przez agencja
  • Balkon
  • Piwnica

Oferuję na sprzedaż 3 pokojowe (110m2) mieszkanie w centrum Siemianowic Śląskich przy ul. Wyspiańskiego w kamienicy.

BUDYNEK: Budynek powstał wg. projektu ówczesnego architekta miejskiego pod koniec lat 20 XX w. i był ikoną Siemianowic Śląskich. Nazywany był "Willą". Przylegał do niego spory ogrodzony teren zielony, w tym 1ha uprawnego ogrodu gospodarczego, którym zajmował się ogrodnik. Po II wojnie światowej mieszkania podzielono na mniejsze, a na miejscu ogrodu postawiono 3 budynki mieszkalne. Zasiedlany był głównie przez wysokich urzędników z resortu górnictwa, m.in. dyrektorów kopalń, dyrektorów departamentów w Ministerstwie Górnictwa, dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach.

MIESZKANIE: Mieszkanie zlokalizowane na najlepszym 1 piętrze dwupiętrowego budynku z lat 20, do którego prowadzi szeroka, widna i zadbana klatka schodowa. Mieszkanie duże; 110m2, WYSOKIE na 3,5m! co pozwala na zrobienie dodatkowej przestrzeni w formie antresoli z np. miejscem do spania. Składa się z 3 dużych pokoi ( 26m2, 25m2, 17,5m2), widnej, osobnej, dużej kuchni (15m2), osobnej przestronnej łazienki z dużym oknem (9,2m2), osobnej toalety (1,5m2) oraz pojemnej spiżarki (3,9m2). Mieszkanie bardzo ustawne i rozkładowe, dwustronne północno-południowe: taras od strony południowej, kuchnia łazienka i sypialnia od strony północnej: cichego podwórza. Z największego pokoju wyjście na duży, piękny taras skąpany w południowym słońcu.
Mieszkanie jasne i przestronne i ciche. Ogromne możliwości i potencjał aranżacyjny biorąc pod uwagę układ, doświetlenie dużymi oknami i wysokość mieszkania, piękna przedwojenna architektura. Duży słoneczny taras o powierzchni aż 18m2 do którego wyjście jest z największego pokoju jest wisienką na torcie tej nieruchomości.

LOKALIZACJA: Nieruchomość zlokalizowana w centrum Siemianowic Śląskich, blisko: Lidl, Poczta, Biedronka, przystanki sklepy, bank i apteka przy ulicy Śląskiej (Świerczewskiego), targ, Park Miejski, liceum. W odległości przyjemnego spaceru Bażantarnia, Pole Golfowe, nowozrewitalizowane przestrzenie wokół Stawu Remiza. Dobrze skomunikowana zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Odległość od samego centrum zaledwie KATOWIC 6km! Świetny dojazd samochodem do Katowic, Chorzowa, Bytomia, Czeladzi, Sosnowca. Bardzo dobra komunikacja autobusowa i tramwajowa z Katowicami i sąsiadującymi miastami, tuż obok przystanki.

DODATKOWO:
Do zaoferowania GARAŻ wolnostojący w cenie 30 000 pln, znajdujący się 30m od wejścia do budynku od strony podwórza.

PIWNICA przynależące do mieszkania, na którą składają się dwa duże pomieszczenia 12m2 oraz 8,5m2, częściowo doświetlone, odświeżone i opróżnione. Dostęp do strychu: wspólnie z 3 lokalami z budynku: przestrzeń ok 150m2! Dostęp do wspólnego (wraz z 3 lokalami) pomieszczenia, które kiedyś było pralnią i pełni funkcję "magazynową";. ok. 30 m2 na poziomie piwnic. Do mieszkania doprowadzony gaz (nie używany aktualnie, opłacony) i siła, centralne ogrzewanie miejskie, ciepła woda z bojlera elektrycznego.

Oferta nr: mss2sads.
Kontakt do agenta: kwadja, ,biuro.mkwadrat@gmail.com, ,Mirosław Wroński, ,608809114,

Oferta wysłana z systemu Agencja3000